Sipahi Güvenlik

Bar Güvenliği Hizmetleri

Bar Güvenliği Hizmetleri

Elit, Seçkin ve kaliteli Cafe&Bar güvenliği hizmetlerimiz sadece kaliteli mekanlar ve kaliteli güvenlik…

Sipahi Güvenlik ve koruma hizmetleri olarak, profesyonel Bar güvenliği alanında uzman bir firmayız. Barda sağlanan güvenliklerde ilk akla gelen güvenlik hizmeti, bodyguard hizmetidir. Ancak bu noktada bodyguard hizmeti değil, gerçek bir güvenlik hizmetine ihtiyaç vardır.

Bar güvenlik hizmetlerimiz sadece kaliteli mekanlar ve kaliteli güvenlik personeli tarafından verilmektedir. Şirketimizin bar güvenliği anlayışına göre en önemli standardı “Eğlence mekanlarında bar güvenlik kavgası değil, olası olaylar karşısında koruma sağlayan profesyonel güvenlik görevlileridir”. Çalışanlarımızın ve firmamızın ortak amacı, kavgalarla diğer müşterileri rahatsız eden bir koruma ve güvenlik duygusu olamaz. Bu ilkeler kapsamında, genellikle koruma veya güvenlik olarak bilinen bar güvenliği kavramı değil, nerede yapılacağını bilen ve özel güvenlik kimliğine sahip özel eğitimli ve deneyimli personel temin etmekteyiz. Ayrıca koruma ve güvenliği sağlayan firmamız, 5188 sayılı yasal kapsamda “Özel Güvenlik Ruhsatı”na sahip olmasını ön şart olarak kabul ediyoruz.

Bar Güvenliği Önemi?

Bar güvenliği, mekân sahiplerinin olmazsa olmaz önlemlerinden olmalıdır. İnsanlar bir mekâna giderken eğlenmek isterler. Özellikle bara giden kişiler alkollü içecekler içtikten sonra, olası bir tartışmada profesyonel olarak engellemesi gerekir. Bu durum hem mekânın kalitesini korur, hem de daha güvenli bir ortamda eğlence imkanına olanak verir. Bu sebeple olası herhangi bir tartışma ya da kavga gibi durumlarda, durumun büyümemesi için profesyonel hizmet almak her zaman daha doğru olacaktır. Güvenliği sağlayan personeller, müdahale noktasında, sonlandırma tekniğini kullanarak, en küçük bir tartışmada bile tarafları yatıştırma bilincinde olmalıdır. Dolayısıyla kaliteli bir barda olması gereken önlemler şunlardır;

  • Bar dışı güvenlik hizmetleri
  • Bar içi güvenlik hizmetleri

Bar Dışı Koruma Güvenlik Hizmetleri

Bar dışı güvenlik hizmetlerinde, mekânın kalitesine uygun istenen niteliklerde (takım elbise, prezantabl görünüm, vb.) giyinmiş olan ve müşterilerle iletişim konusunda profesyonelleşmiş personeller gerekmektedir. Bu güvenlik görevlileri, çevresinde olan müşterileri rahatsız etmemek şartıyla belirli aşamalarda gözlemleyen, kibar, gereksiz şekilde konuşmayan, sadece işini yapan ve şık-bakımlı kişiler olmalıdır.

Firmamızca sağlanan güvenlik görevlisi hizmetinde, halkla ilişkiler noktasında güçlü iletişim becerilerine sahip, girişte bulunan trafik akışını uygun yollarla kapsamlı bir şekilde kontrol eden kişilerden oluşur. Dolayısıyla müşterilere huzurlu bir giriş ve çıkış hizmeti sağlanarak, onları yönlendirirler. Bununla birlikte sürekli olarak bar iç güvenliği ile irtibat halinde olarak, müşterilerin ve mekânın güvenliğini sağlarlar.

Bar İçi Güvenlik Hizmetleri

Bar içi güvenlik hizmetleri, bar dışında yaşanan güvenlik hizmetleri kadar belirli problemlerin üstesinden gelebilecek noktada olmalıdır. Dolayısıyla Bar güvenliği sağlayan kişiler, bu durumu en iyi bir şekilde yönetmelidirler. Mekânın dışında duran güvenliklere göz aşinalığı olsa da bar içinde olan güvenliklerden dolayı belirli huzursuzluklar söz konusu olabilir. Müşteriler kendilerini rahat ve konforlu bir ortamda hissetmeyebilirler. Bu durumda bar içinde güvenliği sağlayan personelin, müşterilere rahatsızlık vermeyecek ve onların gözüne batmayacak şekilde önlem alması gerekmektedir. Bu durumda güvenlik görevlisinin müşterilerle çok fazla samimiyet kurmadan, kibar bir şekilde görevini yerine getirmesi önceliklidir. Bunun yanı sıra barın içinde meydana gelebilecek herhangi bir olası durumu da profesyonel bir şekilde kontrol altına alabilmeli ve diğer müşterilere rahatsız vermeyecek şekilde yönetebilmelidir. Mekânda olan kişilerin eğlencelerinin aksamaması ve olası problemlerin onlara yansımaması için, bar güvenliğini sağlayan kişinin oldukça titiz ve profesyonel davranması gerekir.

Bar içerisinde olan ve iç güvenliği sağlayan güvenlik personelinin müşteriye orada olduğunu misafirlere hissettirmeyen bir konumda ve eğitimde olması gerekir.

Barda Güvenlik Hizmetinde Sorunlu Müşteriler

Barda güvenlik hizmeti kapsamında; bar işletmecisinin başka bir düzenlemesi olmadığı sürece, barda eğlenen misafirler konusunda oldukça hassas davranmalıdır. Bu noktada herhangi bir sorun yaşayan ya da şikayet durumlarında, şikayeti alan personelimiz, misafirleri eğlenceye devam etmeye davet edecek ve muhatabı gözlemlemekle yükümlü ve yetkilidir. Bunu zamanında ve uzaktan müdahale eder Uygunsuz bir durum tespit edilirse bar güvenlik görevlilerimiz kişiyle “sizinle dışarıda konuşmamız gerekiyor” diyerek uygun ve kibar bir şekilde konuşmalıdır. Şikayette bulunan müşteri bardan ayrıldığında güvenli bir şekilde aracına kadar eşlik edilerek bardan sağlıklı bir şekilde ayrılmasını sağlar.

Kaliteli bir barda bulunması şart olan güvenlikler;

  1. a) Bar dış güvenliği
  2. b) Bar iç güvenliği

anlayışımız ve işletmenin genel kurallarına uyumlu olmak üzere

Elit, Seçkin ve kaliteli Cafe&Bar güvenliği hizmetlerimiz sadece kaliteli mekanlar ve kaliteli güvenlik personeli ile temin edilmektedir. Şirketimizin bar güvenliği anlayışına göre olası olaylar karşısında profesyonelce davranan güvenlik ile koruma sağlamaktır. İşletmeci ve firmamızın ortak amacı, kavga çıkararak diğer müşterileri rahatsız eden bir koruma ve güvenlik anlayışı olamaz. Halk dilinde fedai veya bodyguard olarak isimlendirilen bar güvenlik görevlisi kavramı yerine, nerede ne yapacağını bilen, Özel Güvenlik Kimlik kartına sahip, özel eğitimli ve tecrübeli personel sağlamaktayız. Bunun yanı sıra koruma ve güvenliğini sağladığımız barın 5188 sayılı kanun kapsamında “özel güvenlik izin belgesinin” de bulunmasını (veya bu belgenin alınmasını) da ön şart olarak kabul etmekteyiz. Alkol alındıktan sonra karşılıklı bir tartışmada tartışmayı profesyonel bir şekilde sonlandırma tekniği bilen, kavgayı büyütmeyen, en ufak bir tartışma çıkacak yere müdahale edip, tarafları yatıştırıp, hiç kimseyi üzmeden olayı sonlandıracak kişilerdir.

Eğlence Merkezleri Dış Özel Güvenliği: Cafe, Disco, Bar giriş kapısında; Takım elbiseli, şık ve bakımlı, son derece nazik, ciddi ve gereksiz konuşmayan, çevresini müşterileri rahatsız etmeden süzen, halkla ilişkileri güçlü, girişlerdeki trafik akışını kapamamak üzere huzurlu bir giriş ve çıkış yönlendirme hizmeti sağlanırken, sürekli bar iç güvenliği ile haberleşme sağlanır.

Eğlence Merkezleri İçi Özel Güvenliği Bar içerisinde; “Orada olduğunu eğlenen misafirlere hissettirmeyen”, ciddi, müşteriler ile laubali olmayan, dikkatli ve kibar, alkol alındıktan sonra karşılıklı bir tartışmada tartışmayı profesyonel bir şekilde sonlandırma tekniğini bilen, kavgayı büyütmeyen, en ufak bir tartışma çıkacak yere müdahale edip, tarafları yatıştırıp, hiç kimseyi üzmeden olayı sonlandıracak güvenlik görevlileri ile özel güvenlik hizmeti vermekteyiz. Bar içi güvenlik hizmeti kapsamında; Bar işletmecisi tarafından başka bir kural getirilmedi ise görevlimiz, barın içerisinde eğlenen bir müşteri hakkında şikayet olduğunda, müşteriyi eğlenmeye devam etmeye davet eder ve şikâyet edilen şahsı uzaktan gözlemlemek ve gerektiğinde usulüne uygun müdahale etmek görev ve yetkisine sahiptir. Şikayetçi olan müşteri ise bardan ayrılacağı zaman emniyetli bir biçiminde aracına kadar eşlik edilerek mekândan sağlıklı şekilde ayrılması temin edilir… Tüm bunların yanı sıra önceliğimiz özel güvenlik hizmeti verilecek barın güvenliği için gerekli fizibilite çalışmalarının yapılması ve işletme sahibi ile genel kuralların tespiti ve uygulama içerisinde oryantasyon sağlanarak daha kaliteli bar güvenliği temin etmek üzere sürekli drill çalışmaları sağlamaktır.

İçeriği Paylaşın:
WhatsApp
1