Sipahi Güvenlik

Otel Güvenliği

Otel Güvenliği Hizmetleri

Turizm, konaklama emniyeti ve otel güvenlik hizmetleri konularında uzmanlaşma isteyen bir firma olan…

Sipahi güvenlik hizmeti; Otel güvenliği hizmet noktasında kaliteli hizmetler vermektedir. Etrafınızda görünmez bir güvenlik bariyeri oluşturarak otelin özel toplantı ve davetlerinde kendinizi rahat hissetmenizi sağlar, sizi rahatsız etmeden korur.

Otel misafirleri, önemli misafirler ve otel personeli için güvenli, konforlu ve tehlikesiz bir ortam yaratmak önemlidir. Otellerin sıklıkla özel organizasyonlar, toplantılar, VIP davetler ve toplantılar için kullanıldığı düşünülürse otel güvenliğinin önemi daha da ön plana çıkmaktadır. Güvenli bir otel ancak iyi hazırlanmış ve profesyonel bir ekiple sağlanabilir.

Otel Güvenliği Hizmetinde Aranan Şartlar

Otel güvenliği hizmetinde aranan belirli hizmet koşulları vardır. Oteller; politikacılar, hükümet yetkilileri ve ünlüler de seyahat sırasında bazen kısa süreli konaklamalar için otelleri kullanırlar. Bu nedenle bu önemli kişilerin otelde korunması ve güvenliğinin sağlanması gerekmektedir. Bu nedenle otellerin güvenliği, kişisel yaşam güvenliğinin yanı sıra değerli eşyaların ve mahremiyetin güvenliğini de içerir.

Bazı nedenlerden dolayı oteldeki diğer misafirler de güvenlik tehditleriyle karşı karşıya kalabilir. Otel çalışanları da aynı nedenlerle risk altında olabilir veya otel misafirlerinin güvenliğini tehdit edebilecek kişiler olabilir.

Çoğu otel misafiri, otel seçerken otelin güvenliğine, konforuna ve kişisel mahremiyetine dikkat eder. Bu nedenle otel yöneticilerinin de iyi bir otel güvenlik hizmetine ihtiyacı vardır. İyi bir otel güvenliği denilince akla ilk gelen isim Sipahi Güvenlik’tir.

Neden Otel Güvenlik Hizmetlerini Kullanmalısınız?

Sipahi Güvenlik, otel güvenliğindeki başarısıyla adından sıkça söz ettirmekte ve gelecekte daha büyük başarılara imza atmak için çok fazla çalışmaktadır. Konuklara ve olaylara yönelik pek çok tehdit örneği verebiliriz: casusluk, istila, hırsızlık, terörizm ve birçok farklı türde güvenlik tehdidi mevcuttur. Elbette bunların hepsi olacak diye bir kural yok. Ancak her zaman tetikte olmalı ve çeşitli risklere karşı koruyucu önlemler almalıyız.

Aşağıdakiler dahil olmak üzere otel güvenlik hizmetlerimizi listeleyebiliriz:

 • Resepsiyon güvenliği, göçmenlik güvenlik hizmetleri
 • Otel çevresinde güvenlik devriyeleri
 • Kamera sistemi
 • Seçkin misafirler için koruma hizmetleri sağlamak
 • VIP koruması
 • Böcek arama
 • Güvenlik danışmanlığı, risk yönetimi hizmetleri
 • Otele özel etkinlikler

Otel Güvenliği Konusunda Sipahi Güvenlik Deneyimi

Sipahi Güvenlik, uzun yıllardır en üst düzeyde güvenlik hizmetinin yanı sıra otel güvenliğinde de en kaliteli hizmetleri sunmaktadır. Güvenlik görevlilerimizin her biri gerekli üst düzey eğitimi almış profesyonel çalışanlardır. Türkiye’de güvenlik hizmetine ihtiyacı olan herkese en iyi hizmeti vereceğimizin garantisini veriyoruz.

Firmamız; bu özel danışmanlık hizmeti çerçevesinde otel yönetiminden tesisteki misafirlerin kültür ve gelenekleri hakkında bilgi almaktadır. Bu konuda personelini konumlandırarak, otel güvenlik personeli ile yerel polis teşkilatı arasında bağlantı sağlamak için uygun özel güvenlik şablonları geliştirmiştir. Bu nedenle olumsuz bir olay meydana geldiğinde polis (polis-jandarma) oteldeki durumu güvenliklerden kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilir. Şirketimiz olası tehlikeleri en aza indirmek için düzenli olarak incelemeler ve toplantılar yapmaktadır.

En İyi Otel Güvenlik Firmasıyız

Firmamız, özel güvenlik hizmeti noktasında, Otel güvenliği ile yerel polis karakolu arasında bir bağlantı kurar. Yerel polis karakolu (polis veya jandarma), olumsuz olay anında otelin konumunu personelimizden kolay ve hızlı bir şekilde anlayabilmelidir. Şirketimizin düzenli aralıklarla yaptığı incelemeler ve toplantılar, sadece zamanı ve yaşamı korumakla kalmayıp, olası tehlikeleri de en aza indirmeyi amaçlamaktadır.

Otel Güvenliği Nedir?

Otelin koruması ve güvenliğinin sağlanması adına çalışacak kimseye otel güvenliği denilmektedir. Görev tanımı ve sorumlulukları tüzük, yönerge, yasa ve yönetmeliklerle belirlenmiştir. Bu yasalar ve yönetmelikler otel güvenliğinin, otelinde içinde ve dışında yapmakla yükümlü olduğu görevleri kapsar. Sipahi Güvenlik, oteller adına en iyi hizmet verecek personeller ile çalışmaktadır.

Otel Güvenliğinin Sorumlulukları Nelerdir?

Otel güvenliği, otelin düzenini koruyan ve otelde bulunan ziyaretçilerin güvenliğini sağlayan özel kolluk kuvvetidir. Bu yüzden otel güvenliğinin sorumlulukları oldukça farklıdır. Bu sorumluluklara bakacak olursak;

 • Kapının kontrol edilmesi
 • Kapsamlı nöbet görevleri
 • Devriye görevleri
 • Düzenli aramalar

Sipahi Güvenlik, sorumluluk bilinci yüksek olan personelleri bünyesinde bulundurmaktadır.

Otel Güvenliği Nasıl Olmalıdır?

Sipahi Güvenlik Firması olarak oteller hakkında ön araştırma yapıp; nereye, kaç tane kamera konulacağı ve kaç tane özel güvenlik gerektiğini bilmekteyiz. Bu konular hakkında personellerimizi bilgilendirip detaylı bir rapor sunmaktayız. Bu sebeple güvenlik personellerimiz görevlerini en iyi şekilde yapmaktadır.

Otel Güvenliğinin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bu hususları incelersek;

 • Odaların ve giriş – çıkışların kontrol edilmesi
 • Hırsızlık olmaması adına atılan çöplerin düzenli olarak kontrol edilmesi
 • Park alanlarının ve ortak yerlerin düzenli olarak kontrol edilmesi
 • Ani elektrik kesintilerine karşı elektrik olmadan tahliyenin sağlanması

Sipahi Güvenlik, bu hususların tamamına dikkat etmektedir.

Otel Güvenliği Ne Kadar Maaş Almaktadır?

Otel güvenliğinin çalıştıkları pozisyonlara göre şu şekildedir;

 • Özel güvenlik amiri,
 • Ekip şefi,
 • Vardiya görevlisi,

Özel güvenlik maaşları anlaşma yapılan projeye, kuruma ve görev yerine göre değişiklik göstersede ortalama fikir sahibi olmanız açısından Asgari Ücret + Yol + Yemek + Fazla Mesai ve tüm ödemelerin tam bordro üzerinden yapılması gibi açıklanabilir. Sipahi Güvenlik, personellerinin maaşlarında herhangi bir aksatma yapmadan düzenli bir şekilde ödeme yapmaktadır. Sipahi Güvenlik için personel maaşlarının ödenmesi çok önemlidir.

Otel Güvenliğinde Kamera Sistemleri Nasıl Yerleştirilmelidir?

Otel güvenliğinin, kameraları yerleştirme ve bunların takibini yapabilme konusunda bilgili olması gerekmektedir. Otele yerleştirilen kameraların iç ve dış olacak şekilde yerleştirilmesi ve ziyaretçilerin özel hayatlarını ihlal etmeyecek şekilde kullanılması gerekmektedir. Sipahi Güvenlik, bu konularda uzmanlaşmış özel güvenlik personelleri ile çalışmaktadır.

Otel Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Sipahi Güvenlik Firmasının oldukça dikkatli bir şekilde yaptığı güvenlik şu şekilde sağlanmaktadır;

 • Tüm giriş ve çıkışlar 7/24 esasına uygun olarak denetlenmektedir.
 • Kamera sistemleri sürekli olarak takip edilmektedir.
 • Şüpheli görünen ve şüpheli olduğu bilinen bir kişi hakkında üst araması yapılabilir.

Gibi uygulamalar ile güvenlik sağlanmaktadır.

Turizm, konaklama emniyeti ve otel güvenlik hizmetleri konularında uzmanlaşma isteyen bir firma olan SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ, turizm sektöründe otel, seyahat, tur, organizasyon, konferans ve tüm turistik etkinliklerde; Hırsızlık, gasp, darp gibi kanun dışı olaylara karşı bu konuda deneyimli özel güvenlik personeliyle 5188 sayılı yasa çerçevesinde başarıyla hizmet vermektedir.

SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ., otel güvenlik hizmetleri konusunda profesyonel bir kuruluş olup, tesiste diğer branşlarda uygulanan basmakalıp güvenlik kuralları yerine otele ve otelciliğe özgü güvenlik hizmeti verebilen, tesisi adeta kendi işyeri gibi sahiplenen ve bu konuda görevlendirdiği elemanlara sürekli meslek içi eğitim veren bir firmadır. Otelcilik sektörünün ihtiyaçlarını çok iyi irdeleyen SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ, otel güvenliğinde sıkça görevli değiştirmeye karşı olup, teknik ve taktik açısından zorunlu rotasyon değişiklikleri dışında konuya ve tesise hakim, otel kültürünü edinmiş personelle otel güvenlik hizmeti verir. Bu bağlamda turizm sektöründe; Azimli, kararlı, profesyonel, dürüst ve otel yönetimi ile koordineli bir şekilde çalışmak en önemli prensibimizdir.

İçeriği Paylaşın:
WhatsApp
1