Sipahi Güvenlik

residence güvenliği

Residence Güvenliği Hizmetleri

SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ, milenyum çağının modern konut modeli olan…

Sipahi Güvenlik ve Koruma Hizmetleri, Residence güvenliği konusunda uzmanlaşmış bir güvenlik şirketidir. Milenyum çağında modern bir konut modeli olan Residance (Rezidans) güvenliği konusunda yüksek teknoloji ve uzmanlık anlayışını benimsemiştir.

Kendi kendine yeten, yüksek teknolojili bir konak projesi olan “Residence”, sakinlerine kaliteli hizmet, çeşitli sosyal olanaklar ve özel güvenlik sağlar. Bunun yanı sıra özellikleri kapsamında etkin bir “güvenlik çemberi” gerektirir. Bunlar; fiziksel güvenlik, elektronik güvenlik ve personel güvenliği olarak özetlenebilir.

Toplu yapı ve site güvenliği hakkında verdiğimiz bilgilerden yola çıkarak Rezidans güvenliğinin sağlanması çok önemli bir konudur. Çünkü asıl sorun önce can güvenliği sonra mal güvenliğidir. Bu iki konu da konut binalarının (genellikle yüksek binalar) standart ve klasik güvenlik anlayışının ötesindedir. Şirketimizin bu ihtiyaçları göz önünde bulundurarak oluşturduğu Kompakt Güvenlik ilkesi şu şekilde de ifade edilebilir: Modern yapı = Modern güvenlik konseptidir.

Residence Güvenliği Hizmetleri

Kapsamlı güvenlik anlayışı kapsamında Residence güvenliği; ziyaretçi karşılama ve refakat, ilk yardım, yangın söndürme vb. Özel güvenlik görevlilerimizin rezidans konusunda özel güvenlik eğitimleri ile donatılmış olup bizzat hizmet vermektedir. Güvenlik görevlileri, güvenlik kameraları ve alarm sistemleri kullanımı konusunda uzmandır. Buna otomasyon personeli de denilmektedir.

Sipahi Güvenlik ve Koruma Hizmetleri, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Önceden belirlenmiş bir güvenlik senaryosuna göre 5188 sayılı yasal çerçeve dahilinde konutun iç ve dış güvenliğine ilişkin çeşitli risk analizleri yapmaktadır.

Şirketimiz bu konsept ve plan kapsamında;

 • Devam eden risk değerlendirmesi
 • Konut giriş-çıkış kontrolü,
 • Danışmanlık hizmetleri, rehberlik ve destek,
 • Posta ve ekspres (kargo) teslimatı kontrol etmek,
 • Devriye gezmek,
 • Çevre koruma ve ana yapı kontrolü,
 • Binada meydana gelen olaylara müdahale etmek,
 • Otopark erişim kontrolü
 • Garaj zeminini, konut ortamını ve Rezidans girişini 24 saat izleyen güvenlik kameraları,
 • Kamuya açık ve bağımsız alanlarda hırsızlık önleme, yangın ve gaz alarm sistemlerini izlemek

Hizmetlerini vermektedir.

Kapamlı Rezidans Güvenlik Hizmeti

Güvenlik personelimiz ve güvenlik amirlerimiz Residence güvenliği konusunda uzmandır. Bu sebeple kapsamlı güvenlik ve kapsamlı koruma anlayışımıza;

 • Her gün, her dakika, gizli veya alenen gözetleme ve koruma görevini ifa ederek; hırsızlık, saldırı, adam kaçırma veya suikast, hırsızlık, mal kaybı gibi ceza kanununun suç olarak belirlediği fiillere karşı daima teyakkuz halindedir.
 • Sipahi Güvenlik Hizmetleri, 24 saat konut güvenliği tehdit algılama yöntemi olan gizli ve açık güvenlik yönetimi sağlar
 • Riskleri en aza indirmek için iyi eğitimli ve deneyimli özel güvenlik kimlik personeli ve otomatik operatörler aracılığıyla gerekli bazı önlemleri sağlar.

SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ, milenyum çağının modern konut modeli olan residence (* rezidans) güvenliği açısından da oldukça teknik ve uzmanlık gerektiren bir anlayışı benimser.

İçinde yaşayanlara kaliteli hizmet, çeşitli sosyal olanaklar ve özel güvenlik sağlayan, kendi kendine yetebilen teknolojik lüks konut projeleri olan “residence”lar özellikleri itibariyle etkin bir “güvenlik çemberi” ihtiyacı duyarlar. Bunlar; Fiziksel güvenlik , Elektronik güvenlik, Personelli güvenlik olarak özetlenebilir.

Toplu yapı ve site güvenliği konusunda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda yaşanılan konutların güvenliğinin sağlanması ve bu güvenliğin sürdürülmesi oldukça önemli bir konudur. Zira ana konu önce can güvenliği sonra da mal güvenliği olup, her iki konu da genellikle yüksek yapılar olan rezidanslarda standart ve klasik güvenlik anlayışının ötesine geçer.

Bütünleşik güvenlik anlayışı kapsamında rezidanslarda; Ziyaretçi karşılama ve refakat, ilk yardım, yangın vs. özel güvenlik eğitimleri ile donatılmış özel güvenlik görevlilerimizin fiziki olarak hizmet verdiği rezidanslarda aynı zamanda otomasyon görevlisi dediğimiz güvenlik kamera ve alarm sistemlerini kullanma konusunda uzman güvenlik elemanları görev yapar.

SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ, İçişleri Bakanlığı tarafından kendisine verilen izin ve yetkiye istinaden 5188 sayılı yasa çerçevesinde residence iç ve dış güvenliği konusunda çeşitli risk analizleri yaparak, önceden belirlenmiş olan güvenlik senaryosuna uygun olarak bir plan dahilinde 7 gün 24 saat hizmet verir.

Firmamız bu felsefe ve plan kapsamında Nasıl Güvenlik alıyor !

 • Sürekli risk değerlendirmesi
 • Residence Giriş – Çıkış Kontrolleri,
 • Danışma Hizmeti, Yönlendirme ve refakat,
 • Posta ve kurye teslimatlarını kontrol,
 • Rezidans içi devriye,
 • Anayapı çevresi koruma ve kontrol,
 • Yapı içerisinde meydana gelen olaylara müdahale,
 • Otopark giriş-çıkış kontrolü
 • Garaj katları, residence çevresi, resepsiyon girişi CCTV kameralarının 24 saat takip edilmesi,
 • Ortak ve bağımsız alanlardaki hırsızlık, yangın ve gaz alarm sistemlerini izleme hizmetleri vermektedir.

SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ .uzman güvenlik personeli ve güvenlik amirimiz;

Her gün, her dakika , gizlice veya açıkça gözetleme ve koruma görevini yaparak; Soygun, vandalizm, saldırı , adam kaçırma ya da suikast ihtimali, hırsızlık, mala zarar, yağma, kapkaç gibi ceza kanunlarınca suç olarak tayin edilen fiillere karşı her zaman tetikte bulunur.

SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ, residence güvenliği konusunda 24 saat tehdit algılaması yöntemi ile hem gizli, hem de açık güvenlik yönetimi sunarak riski en aza indirmek için gerekli bir takım önlemleri yüksek eğitimli, alanında deneyimli özel güvenlik kimlik kartlı görevliler ve otomasyon operatörleri ile sağlar.

İçeriği Paylaşın:
WhatsApp
1