Sipahi Güvenlik

Tatil Köyü Güvenliği

Tatil Köyü Güvenliği Hizmetleri

Turizm sektöründe tatil köyü güvenliği konusunda; Hırsızlık, gasp, darp gibi yasa dışı etkinliklere karşı…

Turizm, konaklama güvenliği ve Tatil köyü güvenliği hizmetleri alanında, otelcilik, turizm, organizasyon, konferans ve turizm sektörlerindeki tüm turizm faaliyetlerinde; hırsızlık, gasp ve saldırı gibi hukuka aykırı olaylara karşı 6698 sayılı yasal çerçevede hizmet vermek. 5188 Tecrübeli özel güvenlik personeli ile donatılmıştır.

Sipahi Güvenlik; tesisin diğer şubeleri tarafından benimsenen kalıplaşmış güvenlik kurallarından ziyade, otel ve otele özel güvenlik hizmeti verebilen, tesisi kendi işyeri gibi sahiplenen ve bu konuda firmaya personel görevlendiren bir firmadır.

Tatil Köyü Güvenliği Hizmetleri

Sipahi güvenlik, Tatil köyü güvenliği sektörünün ihtiyaçlarını dikkatle incelemiş, otel ve turizm alanlarının güvenliğinin sık sık değişmesini hedeflemiş, teknoloji ve taktiklerin zorunlu rotasyonu dışında, tema ve tesislere aşina ve otel kültürüne sahip personele otel güvenliği hizmeti sunmaktadır. Bu durumda turizm sektöründe otel işletmeciliği ile firmalarla birlikte; profesyonel, dürüst ve koordineli bir şekilde işbirliği yapmak en önemli ilkemizdir.

Otel Güvenlik Hizmetlerine Ve Turizm Güvenliğine Genel Bakışımız ve Çalışma Şeklimiz

Hiçbir şey turistik tesislerin veya otellerin itibarına güvenlik eksikliğinden daha fazla zarar veremez. Otel güvenliği otelin kapısında bitmemektedir. Etkinlik ve konaklama yerleri yerel çevrenin bir parçasıdır. Dolayısıyla yüksek standartlarda kaliteli müşteri hizmeti sağlayan tesisler “çoğunlukla çalışmak için en güvenli yerler” olmasına önem vermektedir. Öte yandan, yetersiz müşteri hizmeti sunan seyahat şirketlerinin mesajı, misafirlerinin huzur ve güvenliğini dikkate almadıklarını gösterir.  Bunun yanı sıra, çalışanların iş yerleriyle ilgilenmesi gereken otellerin daha güvenli olması gerekir. İyi misafir güvenliği ve güvenlik prosedürleri, güvenli bir ortam yaratmanın ilk adımıdır.

Otel işletmeciliğinde bazen yöneticiler mevsimsel nedenlerle yetersiz özgeçmişi olan kişileri işe almak zorunda kalmaktadır. Sipahi güvenlik görevlileri, oda giriş-çıkışlarını sağlama noktasında, genellikle misafir odasına kimin girdiğini ve çalışanların daha önce sabıka kaydı olup olmadığını (görevleri, yetkileri ve izinleri acente tarafından verilmişse) takip etmek zorundadır. Firmamızın güvenlik personeli, iyi bir turizm güvenliğini sağlamak için her müşterinin suretini ve kimliğini kontrol etmek durumundadır.

Sipahi Güvenlik ile Tatil Köyü Güvenliği Hizmetleri

Sipahi Güvenlik, personelinin turizm güvenliği koruması konusunda iyi eğitimli olmasını, sürekli güvenlik güncellemeleri yapmasını, müşterilerin-misafirlerin turizm ve otel kültüründe aynı dili konuşmasını sağlar. Çünkü mesleki tecrübelerimize göre çalışanın hizmet verdiği kişilerle yeterli ve gerekli iletişimi kuramamasından dolayı güvenlik sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Otel güvenlik hizmetleri, fiziksel güvenlikten daha fazlasıdır. Çoğu otel müşterisi, acil bir durumda bile, kendilerine verilen otel kılavuzundaki güvenlik maddelerini okumamakta ve bunu bir vakit kaybı olarak görmektedirler. Firmamız, müşterilerin kendileri için temkinli davranmayacaklarını düşünerek otel güvenlik çözümleri tasarlar ve gerektiğinde detaylı güvenlik danışmanlığı hizmeti verir.

Güvenlik Görevlisi Danışmanlık

Danışmanlık hizmeti çerçevesinde Sipahi güvenlik şirketi, otel misafirlerinin kültürel alışkanlıkları ve gelenekleri hakkında otel yönetiminden bilgi toplamaktadır. Personelini bu konuda yetiştiren firmamız, iletişim alanında deneyimli personel kadrosunda oluşmaktadır. Güvenlik ve otel yönetimi departmanları, yalnızca tesisleri değil, aynı zamanda otel misafirlerinin kültürel ihtiyaçlarını da karşılayan güvenlik şablonları geliştirmelidir.

Sipahi güvenlik personeli, tesisleri ve misafirleri korumak için gerekli güvenlik ekipmanlarını kullanır, giriş ve çıkışlarda alarmları sıkı bir şekilde kontrol eder, şifreli yerlerde şifreleri kontrol etmektedir.  Asansörler de dahil olmak üzere güvenlik kameralarını sürekli kontrol eder ve her ihtimale karşı “güvenli bir alan” planlayarak tüm güvenlik sisteminde hangi değişikliklerin yapılması gerektiğini belirlemek için düzenli olarak donanım denetimleri yapar.

Tatil Köyü Güvenlik Sistemi Nasıl Oluşturulur?

Tatil köyü güvenliği hizmetinde vermiş olduğumuz tüm bilgiler dahilinde firmamız güvenlik görevlileri ayrıca bu noktaların da farkındadır;

  • Otelde bulunan çöp alanlarının bile korunması gerektiği ve müşterilerin bu bağlamda yönlendirilmesini
  • Tüm park yerlerinin aydınlatıldığının kontrolünün sağlanması ve eksik alanların tespit edilmesi
  • Otelin havalandırma sistemi kontrol edilir
  • Tüm yangın çıkışları acil çıkışlarının devamlı olarak kontrol edilmesi
  • Olası herhangi bir tehlikeli durumda (Kavga, saldırı, tartışma, terör saldırısı veya yangın) misafirleri otelden tahliye etme
  • Ani bir elektrik kesintisi durumunda durum planlaması yapmak

Ayrıca otelin güvenlik hizmeti bölümünde görev yapan çalışanlarımız, özel güvenlik sertifikasına sahip personeller arasından seçilmektedir. Bunun yanı sıra yabancı dil bilen güvenlik personeli ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Yabancı dil yeterliliği, günümüz uluslararası seyahat dünyasında yabancı dil bilen misafirler ile iletişim kurabilmekte ve gerektiğinde iletişim kurabilmektedir.

Turizm sektöründe tatil köyü güvenliği konusunda; Hırsızlık, gasp, darp gibi yasa dışı etkinliklere karşı alanında deneyimli özel güvenlik elemanlarıyla 5188 sayılı kanun çerçevesinde başarıyla hizmet vermekteyiz

SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ tatil köyü güvenlik hizmetleri konusunda, korumasını sağlayacağı tesislerde uygulanan tekdüzen güvenlik kuralları yerine tatil köyüne (*) has güvenlik hizmeti verebilen, tesisi tıpkı kendi işyeri gibi sahiplenen ve bu konuda görevlendirdiği görevlilere sürekli meslek içi eğitim veren bir şirkettir. Turizm sektörünün ihtiyaçlarını çok iyi bilen SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ., tatilköyü güvenliğinde sıklıkla güvenlik görevlisi değiştirmeye karşı olup, teknik ve taktiksel açıdan zorunlu rotasyon değişiklikleri dışında branşına ve tatil köyüne hakim, turizm kültürünü edinmiş personelle tatil köyü güvenlik hizmeti verme hedefindedir. Bu nedenle turizm sektöründe; Azimli, kararlı, profesyonel, dürüst elemanlar ve tatil köyü yönetimi ile koordineli bir biçimde çalışabilmek en önemli ilkemizdir.

İçeriği Paylaşın:
WhatsApp
1