Sipahi Güvenlik

İstanbul Güvenlik Firmaları

İstanbul Güvenlik Firmaları

İçerik:

İstanbul güvenlik firmaları valiliklerden özel izinleri bulunan firmaların gerek kişilere gerekse de firmalara güvenlik hizmet vermektedir. Güvenlik firmaları bu hizmetlerini özel güvenlik görevlileri aracılığı ile sağlamaktadır. Özel güvenlik firmalarının almış oldukları izninin içeriği sundukları hizmetin içeriğinin belirlenmesi açısından son derece önemlidir. Alınan bu izinlere bağlı olarak özel güvenlik şirketleri silahlı ya da silahsız olarak hizmet sunabilmektedir. İstanbul özel güvenlik firmaları arasında en iyi hizmeti almak ise söz konusu güvenlik olduğu için son derece önemli olmaktadır. Bunun için Sipahi Güvenlik özel güvenlik hizmetlerinizin tamamını karşılayacak en kapsamlı ve iyi hizmeti sunmaktadır.

Sipahi Güvenlik Hizmetleri

En iyi güvenlik şirketleri içerisinde yer alan Sipahi Güvenlik hem firmaların hem de bireylerin güvenlik hizmeti ihtiyaçlarını karşılayacak hizmet yelpazesi ile sizlere hizmet vermektedir. Sunduğu tüm hizmet türlerinde alanında uzman ve deneyimli güvenlik görevlileri ile çalışan Sipahi Güvenlik hizmetleri içerisinde ise şunlar yer almaktadır.

Site ve Konut Güvenliği

Konutlar insanların en özel ve en önemli alanlarıdır. Bu sebeple de konutların söz konusu güvenlik olduğunda alınacak hizmet çok daha önemli olmaktadır. Apartmanlardan sitelere, villalardan yaşam kampüslerine kadar tüm alanlarda ihtiyaç duyulan güvenli ortamın yaratılmasında özel güvenlik şirketleri yer almaktadır. Site güvenliği ve konut güvenliği için hizmet almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bar Güvenliği

Bar güvenliği hem mekan sahipleri hem de müşterileri için en önemli konuların başında gelmektedir. İnsanların eğlenmek için gittikleri yerde güvenlikleri hakkında endişelenmeden eğlencenin tadını doyasıya yaşamak için bar güvenliklerinin bulunması ve uzmanlıkları son derece önemlidir. Bu sayede sadece mekanın kalitesinin korunması sağlanmaz, aynı zamanda talebin artmasını da sağlar. Bar güvenliğinde hizmet veren firmaların bu ile ilgili bilgi ve tecrübelerinin bulunması gerekir. Çünkü bar güvenliği söz konusu olunca en küçük tartışmaların dahi fark edilmesi ve büyümeden yatıştırılması gerekir. Bunun için de gerekli eğitimlerini almış ve bu konuda tecrübe sahibi olan güvenlik firmaları ile çalışılması gerekir.

Fabrika Güvenliği

İstanbul güvenlik firmaları hizmetleri içerisinde yer alan bir başka hizmet türü de fabrika güvenliği olmaktadır. Güvenlik hizmetleri sektörünün diğer alanlarında da olduğu gibi fabrika güvenliği de kendine has bazı kuralları ve uzmanlıkları içermektedir. Fabrika güvenliğinde asıl olan sermayenin korunmasıdır. Bunun sağlanması için de güvenlik hizmetlerinin kesintisiz verilmesi gerekir. Fabrika güvenlik hizmeti kapsamında verilen genel uygulamalar içerisinde ise şunlar yer almaktadır.

  • X-ray tarayıcı cihazları,
  • Kapı dedektörleri,
  • Patlayıcı maddelerin tespit edilmesinde kullanılan dedektörler,
  • El dedektörleri,

Fabrika güvenliği hizmeti verilirken bu gibi elektronik ekipmanların yanı sıra güvenlik görevlilerinde bulunması gereken bazı eğitimlerin de bulunması zorunlu olmaktadır. Çünkü güvenlik görevlileri fabrikaları sadece dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı değil aynı zamanda yangın ve çevre güvenliği gibi konularda da koruma hizmetini kapsamaktadır.

Otel Güvenliği

Otel ve tatil köyleri için verilen güvenlik hizmetleri diğer güvenlik hizmetlerine oranla farklılık göstermektedir. Çünkü tatil amacıyla bulunulan bu ortamlarda yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistler de bulunmaktadır. Bunun için tatil köyü ya da otel güvenliğinde görev alacak olan güvenlik görevlilerinin birden fazla dil bilmesi ve gelen misafir kitlesinin kültürel özelliklerini tanıması son derece önemlidir.

AVM Güvenliği

Güvenlik hizmetlerine en çok ihtiyaç duyulan yerlerin başında gelen AVMler için verilen AVM güvenliği hizmetleri en kapsamlı güvenlik hizmetleri içerisinde yer almaktadır. Güvenlik sistemlerinin kurulmasından teknolojik güvenlik uygulamalarının planlanmasına kadar geniş bir yelpazedeki hizmeti kapsamaktadır.

Plaza Güvenliği

Modern iş merkezleri olarak tanımlanabilecek plazalara sunulan güvenlik hizmetleri son derece kapsamlı olmaktadır. Çünkü plaza güvenlik sistemleri içerisinde sadece tehlikelere karşı plazanın korunması değil aynı zamanda ziyaretçilerin karşılanması ve otopark güvenliği gibi konuları da içermektedir. Bunun yanında plaza güvenlik hizmetleri sadece mesai saatlerinde değil haftanın 7 günü ve günün 24 saati sürdürülmesi gereken bir hizmet olmaktadır.

Plazaların güvenliği sağlanırken sadece kapı ve otopark giriş ve çıkışları değil, özel alanlar dışında kalan tüm alanların güvenlik açısından gözetim altında tutulması önemlidir. Bu sebeple de plaza için gönderilen paketlerin ve postaların yerlerine ulaştırılmasından, olası hırsızlıkların önlenmesine kadar çok geniş bir alanda İstanbul güvenlik firmaları hizmet vermektedir.

Residence Güvenliği

Günümüzün en çok tercih edilen konutları içerisinde yer alan residencelar her geçen gün daha fazla kişi için yaşama alanına dönüşmektedir. Residenceları diğer konutlardan ayıran en önemli özelliklerinin başında kendi kendilerine yetebilen ve yüksek teknolojiye sahip konut projeleri olmalarıdır. Hal böyle olunca da residance güvenlikleri ayrı bir güvenlik hizmeti olarak sınıflandırılmaktadır. Residence güvenlik hizmetlerinin genel kapsamı içerisinde, meydana gelecek herhangi bir suç fiilinin önlenebilmesi için gizli ve aleni  güvenlik önlemlerinin alınması ve güvenlik gözlemlerinin yapılması bulunmaktadır.

Müze Güvenliği

Taşınır veya taşınmaz milli kültür ve tabiat varlıklarımızın korunması için oluşturulan müzelerde bulunan her türlü varlığın korunmasında da İstanbul güvenlik firmaları görev almaktadır. Müze güvenliğinde misafirlerin can ve mal güvenliklerinin korunmasının yanı sıra müze içerisinde sergilenen varlıkların da korunması ve kaçakçılığın önlenmesi müze güvenlik hizmetlerinin bel kemiğini oluşturmaktadır.

Adliye Güvenliği

Adliye güvenliğinin sağlanmasında görev alan güvenlik görevlilerinin ve güvenlik firmalarının uymaları gereken kanunlar bulunmaktadır. Birçok güvenlik hizmeti verilen alana göre daha yüksek riskli olan adliyelerin güvenliklerinin sağlanması için bu kanu hakim ve adliye güvenliği konusunda uzman ekiplerin görev alması gerekmektedir.

Adliye güvenliklerinin bu kadar önemli olmasının başlıca sebepleri içerisinde yaya trafiğinin yoğun olması, en küçük tartışmaların dahi büyüyerek tehlikeli duruma gelmesi ve kıymetli evrakların korunması gibi önemli noktalar yer almaktadır.

Okul Güvenliği

En kıymetli varlıklarımızın günlerinin önemli bir kısmını geçirdiği okulların güvenlikleri de güvenlik hizmetleri içerisinde ayrıca ele alınan konulardan birisidir. Sadece öğrencileri dış tehlikelerden karşı korumak için değil aynı zamanda okul içinde ve çevresinde oluşabilecek yangın gibi tehlikelerin de önlenmesinde görev almaktadır.

Okul güvenliği hizmeti kapsamının içerisinde öncelikle öğrenilerin güvenliklerini sağlamak bulunmaktadır. Bunun içinde öğrencilerin geçiş kontrolleri ve kat güvenliklerinin sağlanması konuları başta olmak üzere okula giriş çıkış kontrolleri gibi tüm tehlikeli olabilecek alanlarda hizmet verilmektedir.

Şantiye Güvenliği

Şantiye güvenlik hizmetleri hem çalışanların can güvenliklerinin korunmasında hem de şantiyelerde olası hırsızlıkların önlenmesinde etkili olan hizmetlerin içerisinde yer almaktadır. Konut inşaatlarından liman inşaatlarına, petrol tesisi inşaatlarından toplu konut projelerinin inşaatlarına kadar her alanda verilen şantiye güvenlik hizmetleri ile olası can ve mal kayıplarının korunması hedeflenmektedir.

Belediye Güvenliği

İstanbul güvenlik firmaları tarafından sağlanan bir başka hizmet türü de belediye güvenlikleri olmaktadır. Hem belediye başkanlığının hem de belediye başkanlığına bağlı kurumların güvenliklerinin sağlanması için alınan bu hizmet ile sadece can güvenliği sağlanmakla kalmaz aynı zamanda resmi evrak ve kamu mallarının da güvenlikleri sağlanmış olur.

Marina Güvenliği

İstanbul güvenlik firmaları hizmetleri içerisinde farklı güvenlik önlemleri gerektiren alanlardan birisi de marina güvenliği olmaktadır. Sadece marinalarda bulunan yatların ve insanların güvenliklerini sağlamak değil aynı zamanda misafirler, kaptan, çalışanlar ve mürettebat için de hizmet vermektedir.

İçeriği Paylaşın:
WhatsApp
1